Hydrogen Grand Prix Test 2026

| 220
Споделете
Учениците от ПГ по транспорт взеха участие в Тестово състезание за автомодели, задвижвани с водородна клетка, което се проведе в зала „Овергаз Арена“ в София.
Настройките за състезанието започнаха още от вечерта в хотелската стая, където с много ентусиазъм и внимание към детайла учениците направиха последни настройки и проверки на своя модел.
По време на събитието те имаха възможност да тестват своя автомобил, да натрупат ценен практически опит и да усъвършенстват своите умения в реални условия. Участието им показа отлична подготовка, технически знания и стремеж към развитие в сферата на иновациите и устойчивите технологии.
Финалът на Националното първенство ще се проведе на 30 май 2026 г. в зала „Младост“ в Бургас, където ще бъдем своеобразни домакини.
Очакваме с нетърпение събитието и вярваме, че нашите ученици ще се представят достойно!